Polish English French German Italian Portuguese Spanish

FUNDACJA

SZANSA DLA

ZWIERZAKA

"ZOA"

NASZE

MOTTO

 

Przecież Człowiek ma wobec zwierząt wielki obowiązek - pomóc im przeżyć życie, a tym oswojonym - odwzajemnić ich miłość i czułość, bo one nam dają o wiele więcj niż od nas dostają.

Olga Tokarczuk

Aktualności

Fundacja „ZOA” znów na Wegańsko czyli  25 kwietnia spotkaliśmy się  z Płocczanami w ramach Wege Weekendu, aby promować kuchnię roślinną i zdrowy styl odżywiania.

Antyfutro. 25 listopada. Fundacja Szansa dla Zwierzaka ZOA wystąpiła w obronie zwierząt futerkowych. Przeszliśmy ulicami miasta wraz z transparentami, rozdając ulotki. Temat jest dość trudny i trudno było nawiązać relację z mieszkańcami miasta. Jednak po przemarszu przenieśliśmy się do Galerii Dzieci i Młodzieży POKiS w Galerii Mosty. Tam czekały na wszystkich zwierzęta futerkowe, króliki, fretki oraz przygotowany przez nas poczęstunek wegański.

Fundacja  Szansa dla Zwierzaka „ZOA”, była jedną  z najbardziej obleganych organizacji  podczas obchodów Dnia Płockich Inicjatyw Pozarządowych, które odbyło się na  Rynku Starego Miasta  13 września 2014 roku.  Poczęstunek wegański trwał praktycznie do godziny 18:00 a smaków było wiele… Nasza ekipa była niezwykle zwarta i zmobilizowana: Marta - przygotowała kotlety z soczewicy, Monika - pasztet z pestek dyni i pastę z ciecierzycy, i czarnuszki, Kornelia - wegańskie pierogi, Małgosia - babeczki, Edytka - pralinki, Joanka - cudowny smalec z białej fasoli i babkę z kaszy kukurydzianej z warzywami. Były też kotlety z kalafiora, wegeburgery  z  kaszy jaglanej oraz pasta z pieczonej marchewki i papryki. Płocczanie otworzyli się na te smaki, prosili o przepisy i z uznaniem wyrażali się o naszych potrawach. „ZOA” również zapoznała mieszkańców z częścią naszych podopiecznych. Można było podziwiać KotoBitwy: Cedynię, Wizę, Grunwalda i Wiednia… oraz psa Bruno z naszą wspaniałą wolontariuszką Panią Agnieszką.