Polish English French German Italian Portuguese Spanish

FUNDACJA

SZANSA DLA

ZWIERZAKA

"ZOA"

NASZE

MOTTO

 

Przecież Człowiek ma wobec zwierząt wielki obowiązek - pomóc im przeżyć życie, a tym oswojonym - odwzajemnić ich miłość i czułość, bo one nam dają o wiele więcj niż od nas dostają.

Olga Tokarczuk

Antyfutro. 25 listopada. Fundacja Szansa dla Zwierzaka ZOA wystąpiła w obronie zwierząt futerkowych. Przeszliśmy ulicami miasta wraz z transparentami, rozdając ulotki. Temat jest dość trudny i trudno było nawiązać relację z mieszkańcami miasta. Jednak po przemarszu przenieśliśmy się do Galerii Dzieci i Młodzieży POKiS w Galerii Mosty. Tam czekały na wszystkich zwierzęta futerkowe, króliki, fretki oraz przygotowany przez nas poczęstunek wegański.

Zwierzaki cieszyły się dużym zainteresowaniem a odwiedzający chwalili wegańskie potrawy i prosili o przepisy. Zebraliśmy też mnóstwo podpisów pod petycją na rzecz zakazania hodowli zwierząt futerkowych.


Na pewno będziemy kontynuować nasze akcję uświadamiające ból i cierpienie innych gatunków i podkreślać, że w przypadku zwierząt futerkowych jedynym właścicielem futra jest zwierzę i nikt nie może uzurpować sobie prawa do integralnej części istoty żyjącej. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do Nas.