Polish English French German Italian Portuguese Spanish

FUNDACJA

SZANSA DLA

ZWIERZAKA

"ZOA"

NASZE

MOTTO

 

Przecież Człowiek ma wobec zwierząt wielki obowiązek - pomóc im przeżyć życie, a tym oswojonym - odwzajemnić ich miłość i czułość, bo one nam dają o wiele więcj niż od nas dostają.

Olga Tokarczuk

Czym jest futro? Własnością zwierzęcia i nikogo więcej. Uzurpowanie sobie prawa do posiadania integralnej części istoty czującej jest po prostu okrucieństwem i wynaturzeniem ze strony człowieka.
Człowiek od wieków wykorzystuje zwierzęta, nawet nie uświadamiając sobie często tego faktu, ale hodowanie zwierząt na futra jest jednym z najohydniejszych procederów.
Cierpienie zwierząt na fermach przemysłowych jest tak olbrzymie, że porównanie do obozów koncentracyjnych staje się najlepszym odnośnikiem. Te przepiękne zwierzęta żyją w klatkach mając do dyspozycji często mniej niż 1m2!. Na mikroskopijnej powierzchni często przebywa kilka osobników, co prowadzi do agresji, aktów kanibalizmu, zaburzeń psychicznych. Zwierzęta miotają się w szaleńczy sposób albo siedzą znieruchomiałe, pogrążone w apatii. Rany na łapach i ogonach, zaropiałe oczy. Po 6 miesiącach życia w takim bólu, strachu i cierpieniu, przychodzi śmierć, która następuje poprzez mechaniczne uszkodzenie mózgu , porażenie prądem, czy zatrucie spalinami.
Nie ma żadnego uzasadnienia dla tej hodowli. Tylko próżność i brak empatii mogą powodować chęć posiadania futra. Futro nie jest produktem ubocznym przy produkcji mięsa, przemysł futrzarski zatruwa środowisko i mieszkańcy różnych miejscowości wyrażają sprzeciw wobec powstawania ferm w ich okolicy. Fermy zaburzają również lokalne ekosystemy. Żaden człowiek żyjący w naszej strefie klimatycznej nie musi posiadać naturalnego futra. Zaspokojeniem naszych pragnień może być sztuczne futro i przepiękne sztuczne dodatki, na których nie ma śladów krwi ani bólu.
Co można zrobić?
Mówić głośno dlaczego nie kupujemy futer, zbierać podpisy pod petycją na rzecz wprowadzenia zakazu hodowli zwierząt na futra oraz wspierać i animować wszystkie kampanie antyfutrzarskie.
Nie musisz być bierny, Ty możesz to zmienić! Przyłącz się!