Polish English French German Italian Portuguese Spanish

FUNDACJA

SZANSA DLA

ZWIERZAKA

"ZOA"

NASZE

MOTTO

 

Przecież Człowiek ma wobec zwierząt wielki obowiązek - pomóc im przeżyć życie, a tym oswojonym - odwzajemnić ich miłość i czułość, bo one nam dają o wiele więcj niż od nas dostają.

Olga Tokarczuk

Fundacja Szansa dla Zwierzaka "Zoa" - kim jesteśmy?
Jesteśmy połączeniem Batmana i doktora Judyma ale w walce  o zwierzęta inaczej chyba nie można. Zwierzęta pozaludzkie są szczególną grupą gdyż najbardziej opuszczoną przez ludzi i skazaną na zapomnienie a jednocześnie najbardziej potrzebująca wsparcia.  Jest nas niewielu w tym niewielkim mieście ale postanowiliśmy pomagać zwierzakom w naszym regionie. To dopiero początek działań naszej Fundacji, ale jest w nas jakaś siła i determinacja, która nakazuje otworzyć serce na wszystkie zwierzęta - te zaniedbane i porzucone, cierpiące i pozostające w smutku, aby dać im szansę na nowe życie.

Każdy potrzebuje takiej szansy bez względu na ilość łap, grubość futra, posiadane wibrysy czy skrzela. Naszą misją jest propagowanie miłości i szacunku do zwierząt pozaludzkich wyrażająca się w ich prawach do wolności i życia. Będziemy również zwracali uwagę na wartość etyczna i zdrowotną wegetarianizmu i weganizmu, którego promocją będzie zajmować się nasza Fundacja. Jesteśmy na początku drogi ale praca u podstaw nie jest nam obca i ona będzie naszym drogowskazem. Wychodzimy z założenia, że jeśli „ratujemy jedno życie, ratujemy cały świat” i ta myśl będzie nam przyświecać każdego dnia. Liczymy również na pomoc ludzi dobrej woli, którzy przyłącza się do Nas i będą wspierać każdym gestem: słowem uznania, czynnym uczestnictwem czy hojną dłonią.  Ważne abyśmy nie pozostali obojętni na krzywdę zwierząt i w końcu uznali, że są one istotami, które czują, myślą, planują, przeżywają radości, smutki, i że nasze pokrewieństwo jest naprawdę bliskie. Dlatego życzę owocnej pracy sobie i wszystkim życzliwym ludziom a przede wszystkim obiecanej szansy wszystkim zwierzakom, które staną na naszej drodze.

Dokumenty do pobrania:
Download this file (KRS.pdf)KRS.pdf[KRS - 0000500420]2085 kB
Download this file (Statut.pdf)Statut.pdf[Statut Fundacji Szansa dla Zwierzaka ZOA]8244 kB